
Novogodišnji gala operski koncert održaće se 15. januara na Velikoj sceni Narodnog pozorišta Sombor sa početkom u 20.00h.

Na koncertu nastupaju: sopran Jasmina Trumbetaš Petrović, prvakinja opere Narodnog pozorišta u Beogradu, istaknuta operska umetnica sa karijerom dugom 27 godina i brojnim priznanjima kako u zemlji tako i u inostranstvu; sopran Sanja Kerkez, prvakinja opere Narodnog pozorišta u Beogradu, solistkinja koja je svoju opersku karijeru započela u Sarajevu, a potom je nastavila u Srbiji; mlada operska umetnica, Marija Jelić (sopran) i tenor Dejan Maksimović, prvak opere Narodnog pozorišta u Beogradu.
Na koncertu će nastupiti i Filharmonija mladih Borislav Pašćan, pod palicom dirigenta Đorđa Pavlovića.
Filharmonija mladih Borislav Pašćan najstariji je omladinski orkestar na Balkanu.
On omogućava učenicima srednjih muzičkih škola i studentima muzičkih akademija da sviraju u ozbiljnom simfonijskom orkestru i rade sa profesionalnim dirigentima.
Trajanje koncerta je oko 90 minuta, ulaznice su besplatne i mogu se preuzeti na biletarnici Narodnog pozorišta Sombor.
