Godišnji teniski turnir na šljaci u Bezdanu

Teniski teren

Šestog jula u Bezdanu na porodičnom teniskom terenu Marković, počeo je turnir na šljaci. Šesnaest aktivnih lokalnih teniskih rekreativaca otpočeli su takmičenje, u tri kola. Na startu turnira igrali su se mečevi na devet gemova, dok su polufinalni i finalni meč igrani na dva seta.

Prvi par polufinalista su činili Stefan Sunako i Nemanja Ćupurdija, nakon dugog i zanimljivog meča mladi profesionalni rukometaš Stefan Sunajko je savladao Ćupurdiju sa rezultatom 6-4 prvi set i u drugom setu potvrdio plasman u finale turnira sa rezultatom 7-5 u drugom setu.

Drugi par polufinalista se iskristalisao opet uz profesionalne rukometaše. Mladi profesionalni rukometaš Filip Sunajko bez većih poteškoća savladao je svog starijeg kolegu i prošlogodišnjeg pobednika turnira Dalibora Čuturu sa rezultatom 6-0 u prvom setu, te 6-3 u drugom setu i očistio put do finalnog meča sa rođenim bratom.

Finalni meč turnira, odigrava se osmog jula, uz tridesetak gledalaca.

Braća Sunajko svim srcem na terenu, napravili su pravi teniski šou, ipak prvi set u korist starijeg brata Filipa, 6-2. Drugi set Stefan okreće u svoju korist te krade najvažnije poene seta i zatvara set u svoju korist sa 6-4. Međutim, uz puno dužih razmena treći set dobija izgled gotovo profesionalnog teniskog meča, vrlo izjednačeni, nijanse su presudile u Filipovu korist. Filip je uspeo gotovo već po mraku da sačuva staloženost i preciznost udaraca, te zatvara ovo finale u trećem setu sa rezultatom 7-6 (7-5 tajbrejk) u tajbrejku u svoju korist. Finalni meč je trajao dva časa i deset minuta, tri seta 6-2; 4-6; 7-6, na opšte oduševljenje publike i navijača Filipa Sunajka, okončan je meč i zasluženo pobednik ovogodišnjeg turnira je Filip Sunajko.

Braća Sunajko, gde ste danas?

Prvo pobednik turnira Filip Sunajko (26 god.):

Produžio je ugovor na još godinu dana sa mađarskim rukometnim prvoligašem Komlom iz pečuja. Šest godina je u tom klubu, sada je jedan od nosilaca kluba, te redovan član prve postave ekipe. Ovogodišnji finalista liga kupa, već jako dobro ustaljen na poziciji srednjeg beka. Filipovi rezultati za klub su odlični i prate ga svi sa velikom pažnjom u Mađarskoj, kako u klubu tako i u 1. ligi Mađarske. Komlo je u prvenstvu završio deveti od četrnaest ekipa, sa tim da su dali sve od sebe da se izbore u liga kupu i posle velike borbe izgubili u dvomeču od Čurga u finalu i završili drugoplasirani u kupu, dok su taj kup osvojili pre dve godine. Filip Sunajko se sprema za eventualnu promenu sredine, u velikim pripremama je za nove i veće rukometne izazove kojima je definitivno dorastao.

Drugoplasirani na teniskom turniru Stefan Sunajko (23 god.):

Igra za mađarskog rukometnog prvoligaša redovnog u vrhu tabele. Tata Banya iz Budimpešte je njegova adresa. Bili su treći u prvoj ligi. Stefan je u januaru bio u Egiptu sa mađarskom reprezentacijom. Izgubili su u četvrtfinalu od reprezentacije Francuske i završili svetsko takmičenje na petoj poziciji, u samom svetskom vrhu. Mlađi Sunajko je imao istaknutu ulogu u timu na poziciji levog krila, te zavidan rezultat na svetskom prvenstvu sa preko 20 postignutih golova. Kaže da je još narednih godinu dana sigurno u klubu Tata Banya iz Budimpešte, kako je naglasio potom će se opredeliti za krunisanje internacionalne karijere i nagoveštava napuštanje mađarske u klupskom smislu. Istakao je kao jednako važno za njega da mu je u Mađarskoj sasvim dobro i da bi mu jednako drago bilo i da ostane u toj državi. Stefan je zaključio razgovor ne ustručavajući se da podeli uzbuđenje i želju sa kojim iščekuje evropsko takmičenje u rukometu u Budimpešti zakazano za mesec januar 2022.