Izložba crteža „Džez“ od 8. juna u Somboru

kc-sombor-izlo-ba-d-ez

Izložba crteža Maje Šolak Bataković pod nazivom „Džez“ biće otvorena 8. juna i trajaće do 26. juna u Maloj galeriji Kulturnog centra „Laza Kostić“ u Somboru.

„Sinteza vizuelnih i zvučnih nadražaja koju pruža grad, pored toga što je doživljavamo kao buku, nosi određenu harmoniju i sazvučje. Budi senzacije slične onima koje proizvodi džez numera sa svojim raskošnim i naizgled nespojivim tonovima“, navodi se u saopštenju KC „Laza Kostić“.

Kako je najavljeno, osim za prisutne u galeriji, za koje će važiti mere prevencije, otvaranje izložbe će biti dostupno i direktno na fejsbuk strani Centra.

Šolak Bataković je magistrirala slikarstvo i radi kao asistent na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Banjaluci, a svoje umetničko istraživanje koje sprovodi kroz crtež, sliku, objekat i instalaciju, izlagala je osam puta samostalno i preko trideset puta kolektivno.

PrethodniSEMAFOR NA SELENČI POPRAVLJEN NAKON TRAGEDIJE
SledećiOdržan 6. Festival sporta za sve

OSTAVITE KOMENTAR

Napišite komentar!
Molimo Vas upišite ime

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.