Nestvarna partija Jokića za novo priznanje – Srbin ponovo igrač nedelje na Zapadu

nikola_jokic_nba_kosarka
Танјуг (AP Photo/David Zalubowski)

Košarkaši Denvera savladali su Jutu sa 128:117, uz novu briljantnu partiju Nikole Jokića. Srpski centar je meč završio sa 47 poena, čime je izjednačio rekord karijere. Dva rekorda je, ipak, uspeo da obori, po broju postignutih poena u prvoj četvrtini (22), kao i u prvom poluvremenu (33). Jokić ponovo igrač nedelje u Zapadnoj konferenciji NBA lige.

Denver je u svojoj „Bol areni“ dočekao najbolju ekipu u ligi, a Nagetsi su došli do trijumfa zahvaljujući fantastičnom napadu u prvom poluvremenu, ali i novoj maestralnoj partiji Nikole Jokića.

Srpski centar je već u prvoj četvrtini ubacio 22 poena, do poluvremena je stigao do 33, a oba dostignuća su njegovi rekordi karijere.

Nikolinu dobru partiju ispratili su i saigrači, koji su u prvom poluvremenu šutirali trojke 15/17, pa su nagetski na velikom odmoru imali 25 poena prednosti (79:54).

Ipak, Juta je u trećoj četvrtini uspela da smanji prednost Denvera na samo minus osam, ali su Nagetsi ponovo pronašli šut za tri poena i odbili napad Džezera.

Do kraja meča Jokić je uspeo da zabeleži 47 poena, čime je izjednačio rekord karijere, uz to je dodao 11 skokova i pet asistencija.

Juta je prekinula niz od 11 pobeda u ligi, ali i dalje drži prvo mesto na Zapadu sa 15 pobeda i pet poraza, što je najbolji skor u čitavoj ligi.

Denver je četvrti na Zapadu sa 12 pobeda i osam poraza.

Jokić ponovo igrač nedelje u Zapadnoj konferenciji NBA lige

Najbolji srpski košarkaš i prva zvezda Denvera Nikola Jokić ponovo je, drugi put uzastopno, proglašen za najboljeg igrača na Zapadu, dok je istu nagradu na Istoku dobio Džejms Harden iz Bruklina.

”Džoker” je Nagetse vodio do tri pobede i jednog poraza, uz fenomenalne igre i izuzetne statističke podatke.

Centar iz Sombora je prosečno ubacivao 30,8 poena, hvatao 10,8 skokova i delio 4,3 asistencije.

Na drugoj strani, Harden je Netse sa prosekom od 25,3 poena i 11,3 asistencije vodio do maksimlane tri pobede u protekloj nedelji.

Jokić je uz to i jedan od glavnih favorita za nagradu MVP lige.