Protesti i šetnja nakon privođenja

protest_narodne_patrole_migranti_sombor

Stotinak građana okupilo se u nedelju popodne pred policijskom stanicom u Somboru pošto je privedeno nekoliko lica iz grupe „građanske partole”.

Kako smo saznali na licu mesta od učesnika protesta, pripadnici Narodnih patrola iz Beograda i Sombora, su u zgradu policijske stanice privedeni nakon što su „grupu Avganistanaca bez papira, iz nehumanih uslova sa železničke stanice doveli do prihvatnog centra za migrante”.

Kako je objavio sajt Srbin.info, „tu grupu Avganistanaca, nisu želeli da prime u prihvatnom centru, jer će se navodno potući sa ostalim migrantima” Prema navodima ovog portala četiri lica koja su učestvovala u pomenutim aktivnostima, privedeni su popodne u policijsku stanicu u Somboru. Nakon višesatnog davanja izjava većina ovih lica se pridružili okupljenima, a kako su naveli, policija je po nalogu tužilaštva zadržala njihove telefone.

Jedan od privedenih je, po objašnjenju, zbog postojanja prekršaja iz prethodnog perioda, službenim vozilom policije upućeno u Beograd. SOinfo.org je sinoć Osnovnom javnom tužilaštvu u Somboru uputio pitanja vezana za poslednji slučaj, odnosno dosadašnju „kontrolu migrantske situacije u gradu i okolini”.

Okupljeni građani, njih više od sto, su po završetku protesta pred policijskom stanicom krenuli u protestnu šetnju ulicama Sombora.

Tokom prolaska centrom grada i delom venaca Radomira Putnika, Živojina Mišića i Stepe Stepanovića zadržavali su se i skandirali pred objektima u kojima su smeštene izbeglice/migranti.

Uzvikivali su „Nećemo migrante” i „AV, AV, AV”… Protest je završen oko 20:30. Tokom trajanja protestne šetnje, koju je pratio veći broj pripadnica PU Sombor, na ulicama je bio zanemariv broj izbeglica.

savamajstor @ SoInfo.org

ПретходниGRČKA SE UJUTRU OTVARA ZA SRBE: Evo koja su sve pravila za ulazak!
СледећиStariji osnovci i srednjoškolci ponovo u školskim klupama

ОСТАВИТЕ КОМЕНТАР

Напишите коментар!
Молимо Вас упишите име

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.