Somaraton šampionski u Kanjiži!

U subotu 10. avgusta održano je 38. izdanje trkačkog i plivačkog festivala u Kanjiži koja se može pohvaliti dugom i uspešnom tradicijom organizovanja ove manifestacije. Ove godine okupilo se više stotina trkača i plivača koji su plivali i trčali na trasama od 10 i 21 kilometra po izuzetno toplom vremenu i temeraturama iznad 30 stepeni celzijusa.

Atletsko rekrativni klub ’’Somaraton’’ iz Sombora bio je najbrojniji klub na trci sa trideset trkača koji su uspešno završili jednu od dve trke, dok su tri člana somaratona i trčali i plivali.

Miloš Kesić je pobednik takmičenja u kombinaciji plivanja na 3 kilometra i trčanja na 10 kilometara, dok je Milan Kovačić isplivao drugo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, a kombinaciju plivanja i trčanja uspešno je završio i Boris Majstorović.

Na trci na 10 kilometara najbrži član ’’Somaratona’’ bio je Josip Major koji je zauzeo 6 mesto u generalnom plasmanu i prvo u svojoj starosnoj kategoriji, dok je Đorđe Munjas u istoj kategoriji zauzeo treće mesto. Zorica Kulić je istrčala 4 mesto u ženskoj konkurenciji i prvo u svojoj starosnoj kategoriji. Prvo mesto u starosnoj kategoriji istrčali su i Svetislav Zvekanov i Mirjana Došen, dok su Snežana Radović i Danica Grujić Firanj istrčale drugo mesto u kategoriji. Deset kilometara uspešno su istrčali i Miroslav Liščević, Ilija Zvekanov, Srđan Buzadžić, Bogdan Nikolić, Đorđe Rackov i Tamara Rnjak.

Najbrži somaratonac na polumaratonskoj trci na 21 kilometar bio je Damir Marković koji je zauzeo sedmo mesto u generalnom plasmanu i ubedljivo prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, dok je Tijana Kabić istrčala treće mesto u ženskoj kategoriji. Na pobednička postolja u starosnim kategorijama na polumaratonu su se popeli i Arpad Šarkezi, Bojana Marić, Biljana Vezmar, Maja Bodrožić, dok su 21 kilometar istrčali i Zoran Nikolić, Željko Graovac, Đorđe Ćurić, Tijana Odobašić i Dejan Nikolić kojem je ovo bio prvi istrčani polumaraton.

ПретходниMladi u Srbiji: Pretežno evroskeptični, ne zanima ih politika