Stojniću „tačkasta” majica u Češkoj

stojnic_biciklista_sombor

Biciklista iz Sombora posle odsustva zbog povrede, ponovo na stazi.

Član italijanskog Vini Zabu tima se takmičenjima vratio u Češkoj na Sazka turu. Iako je gotovo pola godina bio bez zvaničnog nastupa, već na prvoj ovosezonskoj trci zabeležio je izuzetan rezultat. Veljko Stojnić je osvojio naslov u klasifikaciji brdski ciljevi. Somborac je osvojio najviše poena u završne dve etape i zasluženo se našao u tačkastoj majici na pobedničkom postolju. Stojnić je takmičenje završio sa 49 osvojenih poena, što je za više od trideset u odnosu na najbliže pratioce, Norvežanina Johanesena i Čeha Tureka.

Dvadesetdvogodišnji Veljko je već po završetku pretposlednje etape Sazka tura, u kojoj je preuzeo majicu namenjenu najboljem na brdskim ciljevima, napisao da je izuzetno zadovoljan formom i rezultatom na ovoj trci. Biciklista Vini Zabu tima je u generalnom plasmanu osvojio 65. mesto, dok je u konkurenciji mlađih seniora bio na 14. poziciji. Imao je zaostatkom od oko 36 minuta za pobednikom Italijanom Filipom Zanom, članom tima Bardiani. Drugoplasirani Johanesen je bio 15 sekundi sporiji u odnosu na novog šampiona UCI trke u Češkoj.

Ekipa Vini Zabu sezonu nastavlja u Danskoj. Predstoji im nastup na 31. PostNord Danmark Rundt (Tour od Denmark). Takmičenje je u grupi elitnih trka. Učestvovaće čak 18 timova.